به سایت نمایندگی رسمی ال جی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

آشنایی با 10 مورد از مشکلات سینمای خانگی ال جی

  • خانه
  • آشنایی با 10 مورد از مشکلات سینمای خانگی ال جی
ال-جی-مشهد-مدل-های-تلویزیون-های

10 مورد از مشکلات سینماخانگی ال جی


برای کسب مشاوره رایگان در خصوص تعمیرات تلویزیون ال جی می توانید با شماره 05138424040 تماس بگیرید.(نمایندگی رسمی ال جی در شهر مشهد)

سینماخانگی- تعمیرات-مشهد

سیستم های سینمای خانگی پیچیده هستند . هنگامی که سیستمی با این تعداد سیم و تنظیمات دارید، به طرز شگفت انگیزی آسان است که همه چیز اشتباه شود. در طول سال‌ها راه‌اندازی و آزمایش ده‌ها قطعه از تجهیزات سینمای خانگی، خودمان با مشکلات زیادی مواجه شده‌ایم. خوشبختانه در این مسیر چند چیز یاد گرفتیم. در این راهنمای چگونه، ده مورد از رایج‌ترین مشکلاتی که مردم هنگام راه‌اندازی یک سیستم سینمای خانگی با آن‌ها مواجه می‌شوند و نحوه رفع آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب

• من اصلاً صدا نمی گیرم
• بلندگوهای فراگیر من کار نمی کنند
• صدای بلندگوهای جلوی من درست نیست
• صدای بلندگوهای قد من درست نیست
• استاتیک از بلندگوهای من می آید
• صدای کل سیستم "خاموش" است
• یک هوم آزاردهنده وجود دارد
• ریموت جهانی من کار نمی کند
• من بیس ندارم
• من در حال تجربه تاخیر بین صدا و تصویر هستم.

سینماخانگی- تعمیرات-مشهد

.1 من اصلاً هیچ صدایی نمی‌گیرم

شما همه چیز را از جعبه بیرون آورده اید، آن را وصل کرده اید، ساعت ها با ورودی ها دست و پنجه نرم کرده اید و سیم بلندگو را جدا کرده اید، و در نهایت آماده هستید که با یک کاسه پاپ کورن روی مبل سقوط کنید و نتفلیکس را با شکوه 5.1 تماشا کنید . اما شما نمی توانید، زیرا هیچ صدایی از بلندگوهای شما خارج نمی شود. خبر خوب این است که بسیار بعید است که شما دچار نقص کامل سیستم شده باشید. برای اینکه این اتفاق بیفتد، تک تک اسپیکرها در تنظیمات شما باید یکباره روی فریتز بروند، که این اتفاق نمی افتد مگر اینکه در همان لحظه ای که شما می نشینید، یک افزایش فاجعه بار قدرت وجود داشته باشد.

مشکل-پخش-صدا-سینمای-خانگی-ال جی

مرحله اول: گیرنده خود را از منبع تغذیه جدا کنید. اگر در اثر برق گرفتگی مرده اید، نمی توانید بقیه این راهنما را بخوانید. کار بعدی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید گیرنده AV شما به درستی وصل شده باشد. نخندید - رایج تر از چیزی است که فکر می کنید. "به درستی متصل شده است" به این معنی است که کابل برق به طور کامل وارد شده است و سیم های بلندگو به درستی به داخل فشار داده شده اند (اگر از دوشاخه های موزی استفاده می کنید). اگر از سیم لخت استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که توسط پیچ های پایه اتصال محکم نگه داشته شده است، بدون اینکه سیم اضافی بیش از حد قابل مشاهده باشد. با فرض اینکه همه چیز درست است و به درستی متصل شده است، بهترین حدس بعدی این است که مشکل از تنظیمات نرم افزار گیرنده شما است. به منوی تنظیمات روی صفحه بروید و شروع به آزمایش تنظیمات مختلف بلندگو کنید. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد به طور دستی بلندگوها را به کانال‌های خاصی اختصاص دهید، و در موارد دیگر، ممکن است منبع منبع در تنظیم بلندگوی شما پخش نشود. صرف نظر از این، تست تنظیمات مختلف باید خیلی سریع این مشکل را حل کند. از بسیاری جهات، فقدان کامل صدا ساده ترین مشکل برای حل است – مگر اینکه واقعاً با افزایش برق مواجه شده باشید یا مجموعه ای کاملاً نامرغوب از بلندگوها ارسال شده باشید. در این صورت ما نمی توانیم به شما کمک کنیم. شاید دفعه بعد، شما باید یک محافظ برق نیز بخرید .

سینماخانگی- تعمیرات-مشهد

2. بلندگوهای فراگیر من کار نمی کنند

ما یک راه حل تقریباً واضح و غیر منطقی را پیشنهاد می کنیم - راه حلی که احتمالاً مشکل را حل نمی کند، اما به هر حال ارزش انجام آن را دارد. صدا را زیاد کن. در برخی موارد، مواد فراگیر در صحنه خاصی از فیلم یا سریال می‌تواند بسیار ظریف باشد و تصور اولیه شما از عدم وجود صدای فراگیر ممکن است به این دلیل باشد که بیش از حد آرام پخش می‌شود. برای تنظیم صدا برای تک تک اسپیکرها، باید به منوی تنظیمات گیرنده خود بروید
. با فرض اینکه اینطور نیست، اتصالات بلندگو را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی پیچ شده است
. اگر با این کار مشکل حل نشد، وقت آن رسیده است که نگاهی طولانی و سخت به مطالب منبع خود بیندازید. سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا منبع منبع شما در واقع قابلیت صدای فراگیر 5.1 یا 7.1 را دارد.. اگر موسیقی را از طریق گیرنده خود پخش می کنید، احتمالاً اینطور نخواهد بود، زیرا بیشتر آهنگ ها برای دو کانال میکس می شوند، نه پنج یا هفت. فیلم ها و سریال ها به احتمال زیاد ترکیبی فراگیر دارند، اما نه همیشه. اگر اینطور است، ممکن است لازم باشد گیرنده خود را طوری تنظیم کنید که ترکیب 2.1 را به 5.1 یا بزرگتر ترجمه کند. تنظیمات گیرنده متفاوت است، اما شما باید این گزینه را در قسمتی با عنوان تنظیمات DSP یا موارد مشابه پیدا کنید. دوباره با تنظیمات مختلف بازی کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند. همیشه می‌توانید منبعی را که می‌دانید قادر به پخش صدای فراگیر کامل است، آزمایش کنید تا بررسی کنید که آیا گیرنده یا بلندگوی شما مقصر است یا خیر.

اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید ، ممکن است لازم باشد خروجی را روی جریان بیت چند کاناله تنظیم کنید. شما باید بتوانید این گزینه را در منوی تنظیمات خودش پیدا کنید.

نمایندگی-تعمیرات-سینمای خانگی-ال جی-در-مشهد

3. صدای بلندگوهای جلوی من درست نیست

باز هم، این چیزی است که تقریباً مطمئناً با بازی در منوی تنظیمات گیرنده قابل رفع است. 90٪ مواقع، مشکلی در تنظیمات اندازه بلندگو وجود دارد. اکثر گیرنده ها به شما امکان می دهند اندازه بلندگوهای خود را کوچک یا بزرگ تنظیم کنید. این به آن اجازه می دهد تا آنها را به طور مؤثرتری با سایر بلندگوهای موجود در تنظیمات شما ادغام کند. بدیهی است که Small و Large طیف وسیعی را پوشش می دهند، اما انتخاب مناسب آن نسبتاً آسان است. اگر یک جفت بلندگوی روی زمین در تنظیمات خود دارید، Large را انتخاب کنید. اگر بلندگوهای جلویی شما از نوع ماهواره ای هستند، کوچک را انتخاب کنید

گزینه دیگر تنظیم کراس اوور ساب ووفر است. این نقطه ای در طیف فرکانس است که بلندگوها شروع به پخش صدای خود می کنند و ساب ووفر آن را دریافت می کند. ممکن است آن را طوری تنظیم کنید که بلندگوهای جلوی شما بار بیس زیادی را تحمل کنند، که می تواند صدا را مخدوش یا در غیر این صورت گل آلود کند. با تنظیم آن در 80 هرتز شروع کنید و از آنجا بروید. دوستان ما در SVS، که چیزهایی مانند ساب ووفر عظیم PB16-Ultra را تولید می کنند بررسی کامل در اینجا راهنمای عالی برای این کار دارند.

نمایندگی-تعمیرات-ال جی-در-مشهد

4. بلندگوهای ارتفاعی من صدای درستی ندارند

بلندگوهای سقفی و ارتفاعی برای درست کردن کمی مشکل هستند. با فرض اینکه همه چیز به درستی وصل شده باشد، اولین چیزی که باید امتحان کنید تنظیم تنظیمات گیرنده A/V است. اگر بلندگوهای ارتفاع دارید، تقریباً مطمئناً گیرنده ای دارید که قادر به پخش صدای 9.2 یا 11.2 است. راه حل ممکن است به سادگی تغییر تنظیمات کدک شما باشد، که اصطلاحی برای نرم افزاری است که صدا را رمزگذاری می کند
. اگر کار نکرد، ممکن است لازم باشد در مورد نحوه قرار دادن بلندگوها بیشتر فکر کنید. بدیهی است که اگر بلندگوهای سقفی داشته باشید، این کار کمی تلاش بیشتری می‌طلبد (و احتمالاً سوراخ‌کاری خشمگین‌کننده) اما زمانی که بلندگوهای ارتفاعی دارید مشکل کمتری ایجاد می‌کند. بلندگوهای ارتفاعی به جای نصب شدن در سقف شما به سمت پایین، صدا را از سقف منعکس می کنند یا آن را در موقعیت گوش دادن خود قرار می دهند. در اینجا یک مثال آورده شده است
. بلندگوهای ارتفاع خود را به اطراف حرکت دهید و آنها را با همان منبعی که قبلا استفاده می کردید آزمایش کنید. آیا تفاوتی وجود دارد؟ بهتر است یا بدتر؟ آیا زاویه دار کردن بلندگوها به روشی دیگر باعث بهبود متریال می شود؟ ممکن است به سادگی نیاز به اصلاح موقعیت و جهت باشد - اسنادی را که بلندگوهای شما ارائه کرده اند بررسی کنید تا ببینید آیا سازنده چیز خاصی را توصیه می کند یا خیر.

تعمیرات-سینمای-خانگی

5. استاتیک از بلندگوهای من می آید

تقریباً در همه موارد، استاتیک نشانه ای از مشکلات اتصال بلندگو است. ممکن است یک سیم از سوکتش جدا شده باشد، و تنها چیزی که لازم است این است که دوباره آن را تکان دهید. حل نشد؟ گام بعدی این است که منبع مشکل را بررسی کنید. آیا استاتیک پایدار است یا فقط در نقاط خاصی ظاهر می شود؟ اگر چنین است، آنها چه هستند؟ یک راه خوب برای محدود کردن گزینه ها این است که سعی کنید منابع مختلف را تغییر دهید. اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید، اگر آن را دارید، یکی دیگر از آن را امتحان کنید، یا چیزی را در یک سرویس پخش تماشا کنید تا ببینید آیا استاتیک خودش را بازتولید می کند. فرآیند حذف باید به شما کمک کند تا بفهمید کدام قسمت از سیستم شما باعث ایجاد مشکل شده است. اگر از تقویت کننده برق استفاده می کنید با گیرنده خود، ممکن است متوجه شوید که مشکل مربوط به اتصال است - نتیجه ای که بسیار رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید
. در نهایت، حل یک مشکل با استاتیک تقریبا همیشه یک مشکل با اتصال شل است، و زمانی که بدانید کجاست، رفع آن نسبتا آسان است. مگر اینکه ترس از وحشت، بلندگوهای شما به دلیل عدم تطابق با آمپلی فایر شما منفجر شده باشند .

 تعمیرات-سینمای-خانگی-ال جی

6. صدای کل سیستم "خاموش" است

تشخیص این یکی کمی سخت تر است. شما بلندگوها را به درستی قرار داده اید. شما کراس اوور را تنظیم کرده اید، تنظیم صحیح را روی گیرنده خود انتخاب کرده اید، مطمئن شده اید که اتاق شما پر از چیزهایی است که صدای شما را به خوبی انجام می دهد. و با این حال… چیزی اشتباه است. صدا نازک یا خفه به نظر می رسد، با باس کمتر از آنچه انتظار دارید. این چیزی نیست که بتوانید کاملاً روی آن انگشت بگذارید، اما می دانید که سیستم شما آنطور که باید کار نمی کند. ممکن است کل تنظیمات باشد، یا ممکن است فقط یک یا دو بلندگو باشد. هر چه هست آزار دهنده است. سیستم‌های سینمای خانگی گران هستند و کار نکردن آن‌طور که تبلیغ می‌شود، درد بزرگی در گردن است. چند مشکل رایج وجود دارد که می تواند باعث مشکل شما شود.
برای شروع، همه بلندگوها باید به صورت فاز متصل شوند. هر یک از آنها دو اتصال در پشت دارند - یک مثبت و یک منفی که معمولاً به رنگ سفید و قرمز است. اتصالات پشت گیرنده شما نیز به همین ترتیب مرتب می شوند. مثبت باید به مثبت و منفی به منفی متصل شود. اگر معکوس شوند، همه چیز خارج از فاز است و صدایی که می شنوید کاهش می یابد. اگر سیستم بلندگوی شما نازک یا خفه به نظر می رسد، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید که بلندگوهای خود را به درستی وصل کرده اید. برخی از سیستم ها حتی اگر مشکلی پیش آمده باشد، روی صفحه به شما اطلاع می دهند - گیرنده Marantz SR8012 در این کار بسیار خوب است.

تعمیرات-سینمای-خانگی-ال جی

7. یک هوم آزاردهنده وجود دارد

اساساً، دو قطعه از تجهیزات در یک مدار الکتریکی با یکدیگر تداخل دارند و چیزی را که به عنوان حلقه زمین 60 هرتز شناخته می‌شود وتولید می‌کنند - صدای زمزمه آزاردهنده‌ای که می‌توانید از طریق بلندگوهای خود بشنوید، هر چقدر هم که تلاش کنید از بین نمی‌رود.

برای از بین بردن آن، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید مقصران چه کسانی هستند. به جای اینکه خواه ناخواه همه چیز را از برق بکشید. با گیرنده خود شروع کنید. یک تست خوب تنظیم صدا است. اگر زمزمه تغییر کرد، حداقل یکی از مقصران را پیدا کرده اید. اگر نه، پس هر چیزی که باعث ایجاد صدا می شود، پس از گیرنده است. اگر ورودی دیگری را انتخاب کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ هوم هنوز هست؟ اگر اینطور است، تمام کابل هایی را که گیرنده را به هر چیز دیگری متصل می کنند بردارید، اما بلندگوها را به همراه کابل برق گیرنده وصل کنید. اگر می‌توانید آن را جدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که قطعه‌ای از تجهیزات متخلف را بردارید، به این معنی که ممکن است قطعه‌ای از تجهیزات نیاز به تعمیر یا مطالعه بیشتر داشته باشد. دوستان PS Audio راهنمای خوبی برای این موضوع دارند، که به جزئیات فنی بسیار بیشتر از فضایی که در اینجا داریم وارد می شود.

اما بیایید فرض کنیم نمی‌توانید آن را با تغییر ورودی‌ها یا تنظیم صدا جدا کنید. بعدش چی شد؟ خوب، به این معنی است که تقریباً مطمئناً یک حلقه زمین دارید، و این بدان معناست که برای تعمیر آن به یک یا دو قطعه تجهیزات نیاز خواهید داشت. اگر منبع تلویزیون کابلی شما باشد، به ترانسفورماتور ایزوله مانند این نیاز دارید . اگر منبع چیز دیگری است، یک جداساز زمینی مانند این یکی را امتحان کنید .

این اصلاح با یک هشدار بزرگ همراه است: ما علاقه مندان به صدای خانگی هستیم، نه مهندسان برق. هر کاری که انجام می دهید با مسئولیت خود شماست. اگر فکر می‌کنید مشکلی جدی وجود دارد، یا مطمئن نیستید که می‌توانید آن را برطرف کنید، بهترین کار این است که با یک برق‌کار ماهر صحبت کنید یا با خط پشتیبانی مشتریان افرادی که بلندگو یا گیرنده شما را ساخته‌اند تماس بگیرید. آنها می توانند با شما در مورد روند حذف زمزمه، قدم به قدم صحبت کنند.

تعمیرات-سیستم-سینمای-خانگی-ال جی

8. کنترل از راه دور جهانی من کار نمی کند

ریموت های جهانی عالی هستند. آنها جایگزین هزاران ابزار کوچک دیگری می شوند که برای کنترل زندگی صوتی خود به آن نیاز دارید، اما هر چند وقت یکبار، شما را ناکام می گذارند. اول از همه: بیایید چیزهای بدیهی را حذف کنیم. بررسی کنید که باتری ها شارژ داشته باشند، منبع صحیح را انتخاب کرده اید، و چیزی بین ریموت و گیرنده شما وجود ندارد. اگر گیرنده خود را در کابینت یا کمد قرار دهید، ممکن است این اتفاق بیفتد، که خطای رایج‌تری از آن چیزی است که فکر می‌کنید. با فرض اینکه همه آن چیزها درهم و برهم هستند، وقت آن است که فنی شوید.

آنلاین شوید و ببینید که آیا کنترل از راه دور شما از مادون قرمز (IR) یا فرکانس رادیویی (RF) استفاده می کند. همین کار را برای گیرنده خود انجام دهید. گیرنده‌ای که از RF استفاده می‌کند نمی‌تواند کنترلی را که از IR استفاده می‌کند انتخاب کند، و اگر در نهایت با عدم تطابق مواجه شده‌اید، به راحتی ناامید می‌شوید. مخصوصاً اگر به تازگی ریموت را خریده اید و نمی خواهید مشکل بازگشت را پشت سر بگذارید. خبر خوب این است که در بسیاری از موارد، می توانید این تنظیمات را روی خود گیرنده خود تغییر دهید. اگر نمی توانید، ابزارهای زیادی وجود دارند که از IR به RF یا برعکس تبدیل می شوند.

رایج-ترین-مشکلات-سینمای خانگی-ال جی

9. من باس ندارم

زمانی را به یاد بیاورید که در مورد فرکانس ها و تنظیمات متقاطع صحبت کردیم. این باید اولین بار در چک لیست شما باشد. تنظیم کراس اوور ساب ووفر شما اغلب می تواند تفاوت چشمگیری در نحوه درک بیس شما ایجاد کند. همانطور که قبلاً گفتیم، از 80 هرتز شروع کنید و از آنجا بروید. اگر هنوز بهبودی ندیده اید، ممکن است مشکل اتصال باشد. به عنوان مرجع، یک کابل RCA از گیرنده شما به ساب ووفر شما باید از آن مراقبت کند. اگر هیچ‌کدام از اینها جواب نمی‌دهند، به احتمال زیاد مشکل محل قرارگیری است.

هنگام کار با ساب ووفر باید به چند نکته توجه داشته باشید. به طور سنتی، رایج ترین مکان ها برای قرار دادن ساب ووفر در گوشه ای از اتاق، دور از دیوارها است. زیر و در مجاورت بلندگوهای جلو؛ یا به سمت موقعیت شنیداری خود. اگر می‌خواهید بیس خود را افزایش دهید، اینها اولین مکان‌هایی هستند که باید امتحان کنید. اگر این کار جواب نداد، وقت آن است که یک ترفند قدیمی را امتحان کنید که دوستداران فرعی مدتی است از آن استفاده می کنند. زیر را که هنوز متصل است، بردارید و آن را در موقعیت گوش دادن خود قرار دهید. چیزی سنگین را روی باس پخش کنید، سپس - و ما واقعاً این را معنا می کنیم - روی زمین بخزید و متوجه شوید که باس در کجا برجسته تر است. ساب ووفر را در آنجا قرار دهید. این یک ترفند قدیمی است، اما امتحان شده و درست است.

مشکلات-رایج-سینمای-خانگی

10. من در حال تجربه تاخیر بین صدا و تصویر هستم

این یکی از رایج ترین و آزاردهنده ترین مسائل در دنیای سینمای خانگی است. آنقدر رایج است که بسیاری از تولیدکنندگان حتی یک ویژگی منوی خاص را برای مقابله با آن در نظر می گیرند. به طور خلاصه، وقتی صدای شما قبل از تصویر شما قرار می گیرد، به این دلیل است که پردازش ویدیو کمی بیش از حد طول می کشد. این بدان معناست که صدا قبل از تصویر آماده است و بازیگران روی صفحه قبل از حرکت دهانشان صحبت خواهند کرد. عمیقاً تحریک کننده است.

خوشبختانه، تعمیر آن نیز آسان است. در منوی روی صفحه تلویزیون یا گیرنده خود به دنبال ویژگی با برچسب تاخیر صدا بگردید. هر بار آن را چند میلی ثانیه تنظیم کنید تا صدا و تصویر مطابقت پیدا کنند. راهنمای بسیار دقیق‌تری برای انجام این کار در اینجا پیدا خواهید کرد ، که همچنین شامل گزینه‌هایی برای مواقعی است که این کار کاملاً کار نمی‌کند. به هر حال، اگر تصویر قبل از صدا باشد، ممکن است

عدم-اجرای-برنامه های-تلویزیون-ال جی

بسیاری از کاربران تلویزیون ال‌جی به مواردی اشاره کردند که برخی از سرویس‌های استریم مانند Netflix یا Hulu با تلویزیون‌های خود کار نمی‌کنند.

• اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تلویزیون ال جی شما به اینترنت متصل است
• با فرض اینکه تلویزیون شما به روتر متصل است و شبکه شما به خوبی کار می کند، بررسی کنید که آیا پلت فرم استریم روی دستگاه های دیگر مانند تلفن هوشمند یا رایانه شما کار می کند یا خیر
.

برای این عیب یابی، اجازه دهید از Netflix به عنوان مثال استفاده کنیم. این نکات برای سایر برنامه های نصب شده بر روی تلویزیون ال جی شما نیز کارساز خواهد بود

• اگر برنامه روی دستگاه‌های دیگر شما کار می‌کند، همانطور که قبلاً ذکر شد، تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید
• همچنین می توانید روتر خود را با خاموش کردن، جدا کردن کابل برق و وصل مجدد آن پس از دو دقیقه مجدداً راه اندازی کنید
• به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون و برنامه Netflix را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، شما باید آخرین به روز رسانی ها را برای عملکرد بی عیب و نقص اجرا کنید. آنها به طور همزمان به روز نمی شوند، بنابراین باید به طور دوره ای برای به روز رسانی ها بررسی کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید حذف و نصب مجدد نتفلیکس است.

• اگر برنامه روی دستگاه‌های دیگر شما کار می‌کند، همانطور که قبلاً ذکر شد، تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید
• همچنین می توانید روتر خود را با خاموش کردن، جدا کردن کابل برق و وصل مجدد آن پس از دو دقیقه مجدداً راه اندازی کنید
• به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون و برنامه Netflix را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، شما باید آخرین به روز رسانی ها را برای عملکرد بی عیب و نقص اجرا کنید. آنها به طور همزمان به روز نمی شوند، بنابراین باید به طور دوره ای برای به روز رسانی ها بررسی کنید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید حذف و نصب مجدد نتفلیکس است. • مواردی وجود دارد که فایل ها آسیب می بینند و کل برنامه را غیرقابل استفاده می کند. با حذف و نصب مجدد، می توانید برنامه را به حالت اولیه خود بازگردانید
• برای حذف Netflix ، دکمه Home یا Start را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا نوار راه‌اندازی باز شود
• به برنامه Netflix بروید و ماوس را نگه دارید تا یک فلش ظاهر شود. روی فلش کلیک کنید، سپس نماد X را انتخاب کنید. حذف برنامه را با فشار دادن Ok تأیید کنید
• برای نصب مجدد، نوار راه اندازی را مانند مراحل حذف باز کنید، سپس فروشگاه محتوای ال جی را راه اندازی کنید
• به دنبال تب App بگردید و آن را باز کنید. Netflix را جستجو کنید، سپس روی install کلیک کنید.

مورد بعدی که باید بررسی کنید تنظیمات مکان در تلویزیون شما است
• مکان به کشوری اشاره دارد که در نمایه تلویزیون خود تنظیم کرده اید
. • هنگامی که برای اولین بار تلویزیون خود را راه اندازی کردید، از شما خواسته شد که موقعیت مکانی خود را وارد کنید
• اگر موقعیت مکانی خود را در کشور دیگری تنظیم کنید، به احتمال زیاد با مکان ارائه دهنده اینترنت شما در تضاد است. این باعث ایجاد مشکلاتی در نتفلیکس می شود
• به یاد داشته باشید که نتفلیکس محتوایی برای مکان های مختلف دارد. برای حل این مشکل باید آن را روی کشور فعلی خود تنظیم کنید.

مشکلات-رایج-تلویزیون-ال جی

برای تغییر مکان

• دکمه Home یا Start را فشار دهید و نوار راه اندازی را باز کنید
• بر روی دکمه تنظیمات در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس به همه تنظیمات بروید
• General را در سمت چپ صفحه باز کنید، سپس به Location بروید. کشور خود را انتخاب کنید، و این باید مسائل را برطرف کند.

اگر اصلاح تنظیمات مکان همچنان کار نمی کند، آخرین راه حل شما این است که بازنشانی کارخانه را انجام دهید
• تنظیم مجدد کارخانه باید آخرین گزینه شما باشد، زیرا این امر مستلزم راه اندازی، نصب مجدد برنامه ها و ورود به سیستم تمام اعتبارنامه های خود از ابتدا است
. • برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه، نوار راه‌اندازی را باز کرده و منوی تنظیمات را باز کنید
• به General بروید، سپس روی Reset to Initial Settings کلیک کنید. پس از آن از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید
• بسته به تلویزیون شما، دستورالعمل هایی در مورد نحوه ادامه کار از شما خواسته می شود
• پس از انجام بازنشانی، باید حساب کاربری و برنامه های خود را دوباره راه اندازی کنید.

6.خطوط افقی

مشکلات-خطوط-افقی
-تلویزیون-ال جی

برخی از کاربران تلویزیون ال جی گزارش داده اند که خطوط افقی را روی صفحه نمایش می بینند که هنگام خاموش و روشن شدن تلویزیون بسیار مشهود است
. این مشکل اغلب به قدرت سیگنال پایین از درگاه های HDMI نسبت داده می شود. این مشکل ممکن است با تعویض کابل های HDMI برطرف شود.

مزایا و معایب کلی تلویزیون های ال جی

تلویزیون های OLED کیفیت تصویر بهتری دارند
در حالی که ممکن است هنوز تلویزیون‌های LED ساده را از ال‌جی خریداری کنید، این شرکت مشغول افزایش تلویزیون‌های OLED خود است
• OLED یا ال ای دی ارگانیک، فناوری است که از یک لایه کربنی استفاده می کند که بین دو هادی قرار می گیرد که فیلم را روشن می کند
• مزیت اصلی این فناوری این است که به صفحه نمایش اجازه می دهد تا پیکسل به پیکسل بدون تأثیر بر کیفیت رنگ سایر پیکسل های روی صفحه نمایش، بر خلاف پنل های LED سنتی که همه چیز را به طور همزمان روشن می کنند، روشن شود
• این بدان معناست که شما می توانید سیاهی عمیق داشته باشید در حالی که پیکسل های دیگر رنگ های واضح را حفظ می کنند. رنگ ها نیز طبیعی تر هستند
و در حالی که سایر تولید کنندگان تلویزیون تلویزیون های OLED نیز دارند، همه آنها پنل های خود را از ال جی دریافت می کنند. ممکن است بتوانید OLED را از برندهای دیگر تهیه کنید، اما هیچ چیز بهتر از پیشگامان نیست

تلویزیون‌های ال‌جی از محتوای Dolby Vision و HDR10 پشتیبانی می‌کنند که هنگام تماشای محتوا از Netflix و Apple TV مفید هستند
• این بهبودهای تصویر، دامنه دینامیکی صفحه را افزایش می‌دهد و کنتراست بین رنگ‌های سفید و سیاه را بهبود می‌بخشد تا کیفیت تصویر واقعی‌تری ارائه دهد
• اگر آن را با یکی از قوی‌ترین رقبای خود یعنی سامسونگ مقایسه کنید، تلویزیون‌های ال‌جی طیف رنگی 12 بیتی و روشنایی 10000 نیت را ارائه می‌کنند، در حالی که تلویزیون ال‌جی تنها می‌تواند با استفاده از HDR10+ اختصاصی خود، طیف رنگی 10 اما و 4000 نیتی روشنایی را کنترل کند
• به همین ترتیب، Dolby Vision بیشتر توسط سرویس های پخش استفاده می شود.

معایب تلویزیون ال جی
• تلویزیون های ال جی کمی گران تر از رقبای مستقیم خود هستند
• تلویزیون‌های OLED ال‌جی نسبت به تلویزیون‌های ال‌ای‌دی مستعد سوختن یا حفظ دائمی تصویر هستند. این در مورد تمام تلویزیون های OLED صادق است
• رابط webOS به اندازه سایر پلتفرم های تلویزیون هوشمند شیک نیست.

بسیاری از مشکلات رایج مربوط به تلویزیون های ال جی در بین برندهای دیگر تلویزیون های هوشمند رایج است
. صرف نظر از مشکل HDMI 2.1 که دارای تعمیر سیستم عامل است، به احتمال زیاد با سایر مارک ها با مشکلات فوق روبرو خواهید شد. پس اگر به سمت ال جی متمایل هستید، اجازه ندهید این مسائل شما را منصرف کند!

1 نظر:

  1. آیا شرکت اگنش هم نمایندگی رسمی تمام وسایل ال جی هست؟

    1. سلام وقت بخیر،خیر شرکت اگنش فقط در زمینه لوازم صوتی و تصویری برند ال جی فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://www.agnesh.com/ میتوانید مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *