به سایت نمایندگی رسمی ال جی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

مشکل رایج تلویزیون های ال جی| تعمیرات تلویزیون ال جی در مشهد

مشهد-تعمیرات-تلویزیون-led-lcd-نحوه-خاموش-کردن-جلوه-Soap-Opera


مشکل رایج تلویزیون های ال جی| تعمیرات تلویزیون ال جی


سینماخانگی-خدمات-تعمیرات-مشهد

آیا قصد خرید تلویزیون هوشمند ال جی دارید؟ بهتر است بدانید هنگام استفاده از تلویزیون های ال جی با چه مشکلاتی مواجه می شوید تا بتوانید مشکلاتی را که ممکن است پیش بیاید برطرف کنید. در اینجا 6 مورد از رایج ترین مشکلاتی که در تلویزیون های ال جی با آن مواجه می شوند و راه حل های آن ها آورده شده است.

وجود نوارهای رنگی افقی روی تصویر تلویزیون LG

تعمیرات-تلویزیون-ال جی-رفع مشکلات-تلویزیون-نمایندگی-تعمیرات-ال جی-در-مشهد

ممکن است با نوارهای غیر واقعی رنگ ثابت در یک تصویر روی صفحه مواجه شوید. به این موضوع کانتورینگ کاذب یا پوسترسازی می گویند. از مشکلات رایج در تلویزیون ایجاد خطوط عمودی و افقی در تصویر تلویزیون است. معمولا خطوط عمودی از بالای تلویزیون شروع شده و تا پایین ادامه دارد که دلیل این اتفاق قطع اطلاعات تصویر است. در تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی، برد تیکان وظیفه پردازش اطلاعات را بر عهده دارد. در صورت پردازش نشدن اطلاعات توسط برد تیکان شما شاهد خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون خواهید بود.

برد تیکان تلویزیون ال جی

البته لازم است بدانید این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اگر پنل تلویزون شما ضربه خورده باشد و یا برد تیکان(برد تیکان( T-con) یا TFT وظیفه ی پردازش اطلاعات تصویر را در تلویزیون بر عهده دارد و در ارتباط مستقیم با پنل تلویزیون قرار دارد و دارای اهمیت بسیار زیادی در فرایند نمایش تلویزیون به عهده دارد.) دچار خرابی شده باشد باید برای تشخیص هریک از این موارد از یک تعمیرکار تلویزیون برای بازدید از دستگاهتان کمک بخواهید.

متأسفانه ال جی هنوز به این مشکلات که بسیاری از کاربران گزارش کرده اند، رسیدگی نکرده است. اما شما می توانید این مشکل را زودتر، قبل از خرید خود متوجه شوید. در صورت امکان، هنگام خرید تلویزیون، خوب است محصولی را که قصد دارید به خانه ببرید، تست کنید تا مشکلات نمایشگر را بررسی کنید.

برای کسب مشاوره رایگان در خصوص تعمیرات تلویزیون ال جی می توانید با شماره 05138424040 تماس بگیرید.(نمایندگی رسمی ال جی در شهر مشهد)

رنگ های تصویر تلویزیون ال جی ناسازگار هستند

نمایدگی-تعمیرات-تلویزیون-ال جی-در-مشهد-خدمات

مشکلات رنگ معمولاً زمانی شروع می شود که تلویزیون به خودی خود خاموش می شود و به دنبال آن صدای ترکیدن می آید. پس از این، تغییراتی در قوام رنگ مشاهده خواهید کرد. متأسفانه، زمانی که تلویزیون بیش از حد استفاده می شود و اغلب در منبع تغذیه تلویزیون شما ریشه دارد ، این اتفاق می افتد .

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون ال جی

-مشهد-خدمات-علت-نگاتیوی-تلویزیون-ال جی

"جلوه Soap Opera" یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون است. به گفته بسیاری از کاربران، این مشکل ناگهانی ظاهر شده و تا قبل از آن هیچ ایرادی در عملکرد تلویزیون وجود نداشته است. چند عامل اساسی می‌تواند باعث، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون شود. به طور کلی ضربه محکم به دستگاه، تغییر تنظیمات و اتصال کابل‌های اشتباه می‌تواند تصویر تلویزیون را نگاتیو کند. در چنین شرایطی کاربران، چندبار دستگاه را روشن و خاموش می‌کنند تا تصویر تلویزیون، دوباره عادی شود. اما بعد از مدتی کوتاه، مجددا تصویر نگاتیوی می‌شود. برخی نیز سعی می‌کنند از تنظیمات تلویزیون، دستگاه را به حالت عادی برگردانند.

مشکل نگاتیو شدن تصویر تلویزیون ال جی

مشکل نگاتیو شدن تصویر، به دلیل وجود مشکل در مدار GAMMA و برد تیکان ایجاد می‌شود. پس اگر تصویر نگاتیوی می‌بینید، فقط باید برد تیکان را تعویض کنید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون خودتان دست به آچار نشوید و این پروسه را به افراد ماهر بسپارید.

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون lg

دو-رنگ-شدن-صفحه-تلویزیون-ال جی

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

اثری از یک رنگ اضافی در تلویزیون ال جی

دو-رنگ-شدن-تصویر-تلویزیون-ال جی

آیایکرنگ اضافی غیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

• اغلب، خازن داخل تلویزیون مقصر است.

• در این صورت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را به تعمیرگاه مجاز ببرید و قطعات آسیب دیده را تعویض کنید.

• فراموش نکنید که در صورت وجود ضمانت تعمیر بخواهید.

بدون خروجی صدا تلویزیون ال جی :

سیگنال -صوتی- یا -صدایی -از- بلندگوها- خارج -نمی شود.

مواردی وجود دارد که تلویزیون ال جی شما سیگنال صوتی یا صدایی از بلندگوها خارج نمی شود. این ممکن است با راه اندازی مجدد تلویزیون شما برطرف شود. دو راه برای راه اندازی مجدد تلویزیون ال جی وجود دارد. • اولین مورد این است که آن را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و بعد از یکی دو دقیقه دوباره آن را وصل کنید.

راه اندازی مجدد تلویزیون ال جی

• روش دیگر این است که کلید کاهش صدا و پاور روی ریموت کنترل را همزمان فشار داده و نگه دارید تا تلویزیون راه اندازی مجدد شود. پس از مشاهده لوگوی راه اندازی ال جی، دکمه های کنترل از راه دور خود را رها کنید. اگر هنوز صدا وجود ندارد، مجموعه ای از بلندگوهای خارجی را وصل کنید و ببینید آیا صدا از بلندگوها خارج می شود یا خیر. اگر صدایی از بلندگوهای خارجی می آید، باید اتصالات بلندگو را بررسی کنید.

در غیر این صورت، احتمالاً مشکل از قطعات مربوط به آمپلی فایر داخل تلویزیون است. برای تعویض قطعه معیوب باید آن را توسط یک مرکز تعمیر مجاز بررسی کنید.

• پورت های HDMI 2.1 به درستی نمایش داده نمی شوند

مشهد-خدمات-رایج-ترین-مشکلات-تلویزیون-ال جی

می توان گفت که HDMI 2.1 یکی از مهمترین ارتقاء های استاندارد HDMI است. HDMI 2.1 سال 2017 معرفی شد که می تواند حداکثر پهنای باند HDMI را تا 48 گیگابیت بر ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) افزایش دهد.این قابلیت به تازگی در دسترسی قرار گرفته اما بعضی از تلویزیون های 2019 نیز از آن پشتیبانی می کنند.این ویژگی به منابع HDMI امکان می دهد وضوح تصویر را تا 10k 120Hz بافشرده سازی ارسال کنند.علاوه بر این HDMI 2.1 بسیاری از ویژگی های جدید از جمله Dynamic HDR ، نرخ تازه سازی متغیر ، حالت تأخیر ورودی کم ،تعویض سریع رسانه (Quick Media Switching) و eARC را به عنوان چند مورد اضافه می کند.همچنین Xbox Series X و PS5 هر کدام ازHDMI 2.1 پشتیبانی می کنند.بنابراین این کنسول ها می توانند به راحتی محتوای 4k را تا 120 فریم در ثانیه منتقل کنند.در حالی که حداکثر سرعت فریم PS4 و Xbox One X 60 فریم بر ثانیه در بازی های k4 است.پس با وجود HDMI 2.1 می توانید گیم پلی روانتر داشته باشید و از انجام بازی بیشتر لذت ببرید.

مشکلات پورت HDMI 2.1 مخصوصاً برای تلویزیون های OLED ال جی

مشکلات پورت HDMI 2.1 مخصوصاً برای تلویزیون های OLED ال جی، به ویژه سری 9 و X، مشکل ساز است. خوشبختانه یک به روز رسانی سیستم عامل برای این مشکل وجود دارد. این موضوع به خصوص غیرعادی است زیرا ال‌جی قابلیت‌های بازی تلویزیون‌های OLED خود را ارتقا می‌دهد، با توجه به اینکه پهنای باند بالای 48 گیگابیت در ثانیه دارد، با پشتیبانی از HDMI در سری 9 و پشتیبانی از HDMI 40 گیگابیت در ثانیه برای سری 2020 X. هنگامی که صحبت از HDMI 2.1 در تلویزیون های OLED می شود، ممکن است با دو مشکل مواجه شوید.

دریافت صفحه سیاه تلویزیون

• اول از همه، با یکپارچه سازی نرخ تجدید متغیر G-Sync انویدیا با نرخ فریم 120 هرتز، فقط یک صفحه سیاه دریافت می کنید. این مسئله در تمام عمق بیت یا وضوح اتفاق می افتد. • مشکل دوم بیشتر در سری X اتفاق می افتد و سیگنال های خروجی را در نمونه برداری رنگی RGB/120 هرتز/4:4:4 به 4:2:2 کاهش می دهد. این مشکل حتی زمانی که G-Sync خاموش است و بدون توجه به وضوح خروجی رخ می دهد، زیرا کیفیت تصویر به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

گرافیک Nvidia کابل های HDMI

برخی از افراد تصور می کنند که مشکل ممکن است مربوط به کارت گرافیک Nvidia باشد یا کابل های HDMI مورد استفاده به طور رسمی برای 2.1 توسط HDMI.org تایید نشده اند. دیگران همچنین تعجب می کنند که آیا مشکل دوم شامل پهنای باند کمتر سری X می شود یا خیر، اما معلوم می شود که این موضوع با منابع 8 و 10 بیتی نیز اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل، ال جی در سپتامبر 2020 به روز رسانی سیستم عامل را منتشر کرد. • با رفتن به منوی تنظیمات در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی می توانید به به روز رسانی سیستم عامل دسترسی پیدا کنید. به همه تنظیمات بروید، سپس منوی عمومی را در سمت چپ انتخاب کنید. • از اینجا می توانید به About this TV بروید و سپس به دنبال گزینه Check for updates بگردید. آپدیت را دانلود و نصب کنید، سپس تلویزیون خود را مجددا راه اندازی کنید تا سیستم عامل اجرا شود.

. پخش جریانی برنامه ها کار نمی کند

خدملت-تعمیرات-عدم-اجرای-برنامه های-تلویزیون-ال جی

بسیاری از کاربران تلویزیون ال‌جی به مواردی اشاره کردند که برخی از سرویس‌های استریم مانند Netflix یا Hulu با تلویزیون‌های خود کار نمی‌کنند.

• اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تلویزیون ال جی شما به اینترنت متصل است
. • با فرض اینکه تلویزیون شما به روتر متصل است و شبکه شما به خوبی کار می کند، بررسی کنید که آیا پلت فرم استریم روی دستگاه های دیگر مانند تلفن هوشمند یا رایانه شما کار می کند یا خیر
.

برای این عیب یابی، اجازه دهید از Netflix به عنوان مثال استفاده کنیم. این نکات برای سایر برنامه های نصب شده بر روی تلویزیون ال جی شما نیز کارساز خواهد بود

• اگر برنامه روی دستگاه‌های دیگر شما کار می‌کند، همانطور که قبلاً ذکر شد، تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید
. • همچنین می توانید روتر خود را با خاموش کردن، جدا کردن کابل برق و وصل مجدد آن پس از دو دقیقه مجدداً راه اندازی کنید
. • به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون و برنامه Netflix را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، شما باید آخرین به روز رسانی ها را برای عملکرد بی عیب و نقص اجرا کنید. آنها به طور همزمان به روز نمی شوند، بنابراین باید به طور دوره ای برای به روز رسانی ها بررسی کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید حذف و نصب مجدد نتفلیکس است.

• اگر برنامه روی دستگاه‌های دیگر شما کار می‌کند، همانطور که قبلاً ذکر شد، تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید
• همچنین می توانید روتر خود را با خاموش کردن، جدا کردن کابل برق و وصل مجدد آن پس از دو دقیقه مجدداً راه اندازی کنید
• به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون و برنامه Netflix را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، شما باید آخرین به روز رسانی ها را برای عملکرد بی عیب و نقص اجرا کنید. آنها به طور همزمان به روز نمی شوند، بنابراین باید به طور دوره ای برای به روز رسانی ها بررسی کنید. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید حذف و نصب مجدد نتفلیکس است.

برنامه Netflix تلویزیون ال جی

• مواردی وجود دارد که فایل ها آسیب می بینند و کل برنامه را غیرقابل استفاده می کند. با حذف و نصب مجدد، می توانید برنامه را به حالت اولیه خود بازگردانید
• برای حذف Netflix ، دکمه Home یا Start را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا نوار راه‌اندازی باز شود
• به برنامه Netflix بروید و ماوس را نگه دارید تا یک فلش ظاهر شود. روی فلش کلیک کنید، سپس نماد X را انتخاب کنید. حذف برنامه را با فشار دادن Ok تأیید کنید
• برای نصب مجدد، نوار راه اندازی را مانند مراحل حذف باز کنید، سپس فروشگاه محتوای ال جی را راه اندازی کنید
• به دنبال تب App بگردید و آن را باز کنید. Netflix را جستجو کنید، سپس روی install کلیک کنید.

مورد بعدی که باید بررسی کنید تنظیمات مکان در تلویزیون شما است
• مکان به کشوری اشاره دارد که در نمایه تلویزیون خود تنظیم کرده اید
• هنگامی که برای اولین بار تلویزیون خود را راه اندازی کردید، از شما خواسته شد که موقعیت مکانی خود را وارد کنید
• اگر موقعیت مکانی خود را در کشور دیگری تنظیم کنید، به احتمال زیاد با مکان ارائه دهنده اینترنت شما در تضاد است. این باعث ایجاد مشکلاتی در نتفلیکس می شود
• به یاد داشته باشید که نتفلیکس محتوایی برای مکان های مختلف دارد. برای حل این مشکل باید آن را روی کشور فعلی خود تنظیم کنید.

برای تغییر مکان

مشکلات-تغییر-مکان-تلویزیون-ال جی-خدمات-مشهد

• دکمه Home یا Start را فشار دهید و نوار راه اندازی را باز کنید.
• بر روی دکمه تنظیمات در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس به همه تنظیمات بروید.
• General را در سمت چپ صفحه باز کنید، سپس به Location بروید. کشور خود را انتخاب کنید، و این باید مسائل را برطرف کند.

اگر اصلاح تنظیمات مکان همچنان کار نمی کند، آخرین راه حل شما این است که بازنشانی کارخانه را انجام دهید.
• تنظیم مجدد کارخانه باید آخرین گزینه شما باشد، زیرا این امر مستلزم راه اندازی، نصب مجدد برنامه ها و ورود به سیستم تمام اعتبارنامه های خود از ابتدا است
. • برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه، نوار راه‌اندازی را باز کرده و منوی تنظیمات را باز کنید.
• به General بروید، سپس روی Reset to Initial Settings .کلیک کنید. پس از آن از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید
• بسته به تلویزیون شما، دستورالعمل هایی در مورد نحوه ادامه کار از شما خواسته می شود.
• پس از انجام بازنشانی، باید حساب کاربری و برنامه های خود را دوباره راه اندازی کنید.

خطوط افقی تلویزیون ال جی

-خدمات-تعمیرات-تلویزیون-مشکلات-خطوط-افقی-تلویزیون-ال جی

برخی از کاربران تلویزیون ال جی گزارش داده اند که خطوط افقی را روی صفحه نمایش می بینند که هنگام خاموش و روشن شدن تلویزیون بسیار مشهود است
. این مشکل اغلب به قدرت سیگنال پایین از درگاه های HDMI نسبت داده می شود. این مشکل ممکن است با تعویض کابل های HDMI برطرف شود.

1 نظر:

  1. آیا شرکت اگنش هم نمایندگی رسمی تمام وسایل ال جی هست؟

    1. سلام وقت بخیر،خیر شرکت اگنش فقط در زمینه لوازم صوتی و تصویری برند ال جی فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://www.agnesh.com/ میتوانید مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *