به سایت نمایندگی رسمی ال جی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

تمیز کردن تلویزیون ال جی نکات مهم

شرکت-ال-جی-مشهد-گلدستار-lg-agnesh-مشهد

تمیز کردن تلویزیون ال جی

وقتی به یک دستگاه نمایشگر ال جی نگاه می کنید - تلفن، تلویزیون، ساعت هوشمند، صفحه نمایش ماشین خود - چه می بینید؟ تصویر را می بینید. تصویری روشن و واضح بر روی سطوح با هر شکل و اندازه، صاف، منحنی، انعطاف پذیر، نازک تر از همیشه است.

وقتی می ایستاد و به آنچه برای نمایش یکی از این تصاویر شگفت انگیز فکر می کنید، ممکن است تشخیص دهید که بیشتر آنها توسط یک پوشش شیشه ای محافظت می شوند. حتی ممکن است با انواع صفحه نمایش مانند LCD یا OLED آشنا باشید. با این حال، برای بسیاری، به رسمیت شناختن در اینجا متوقف می شود. ممکن است تصویر را روی سطح ببینید، اما به ندرت به این فکر کنید که چه چیزی آن تصویر را ایجاد می‌کند، چگونه به رنگ‌های زنده دست می‌یابد.

تمیزکردن تلویزیون ال جی

اگر عمیق‌تر نگاه کنیم، فراتر از سطح و پوشش شیشه‌ای دستگاه‌هایمان، متوجه می‌شویم که یک یا چند لایه شیشه بسیار نازک و تکنیکی چنین تصاویری را ممکن می‌سازد. هر لایه با هدفی متفاوت، همه با هم کار می کنند تا نمایشگرهای زیبا و نازکی را که هر روز استفاده می کنیم، ارائه دهند. در مجموع، این لایه‌ها چیزی را تشکیل می‌دهند که ما در Corning آن را «پشته شیشه» می‌نامیم.

برای کسب مشاوره رایگان در خصوص تعمیرات تلویزیون ال جی می توانید با شماره 05138424040 تماس بگیرید.(نمایندگی رسمی ال جی در شهر مشهد)

ارزش نگاه کردن به لایه‌های جداگانه پشته شیشه‌ای را دارد، زیرا هر لایه نتیجه پیشرفت‌هایی در علم شیشه، فیزیک نوری و ساخت پیشرفته است. در بالای پشته، شیشه محافظ یک دستگاه تلفن همراه را داریم که اکثر مصرف کنندگان نام آن را شنیده اند - Corning Gorilla Glass. این شیشه پوششی از ظاهر نمایشگر محافظت و حفظ می کند و همچنین از دوربین های جلو و سنسورهای مختلف پشتیبانی می کند. اغلب، قسمت پشتی چنین دستگاه هایی با یک شیشه محافظ مشابه پوشانده می شود که امکان شارژ بی سیم را نیز فراهم می کند.

لایه ای عمیق تر، زیر سطح پوشش شیشه ای، زیرلایه هایی هستند که بسته به نوع نمایشگر ایجاد شده، عملکردهای بسیار خاصی را انجام می دهند.

نمایندگی-ال-جی-مشهد-ال-جی تمیز کردن تلویزیون ال جی-lg

اگرچه هر لایه از پشته شیشه با فرآیند تولید فیوژن یکسان تشکیل شده است، ترکیبات شیشه متفاوت است - که خواص و مزایای متفاوتی را به همراه دارد. نمایشگرهای LCD و OLED، چه در دستگاه‌های تلفن همراه با پوشش شیشه‌ای و پشتی یا موارد دیگر، از لایه‌های بسیار نازک شیشه‌ای مخصوص کاربردهایشان استفاده می‌کنند: برخی از نمایشگرهای OLED نیز می توانند برای ایجاد نمایشگرهای انعطاف پذیر استفاده شوند. زیرلایه‌های شیشه‌ای گاهی به دلیل نقش متفاوت، اما به همان اندازه مهم، به عنوان بستر حامل در تولید نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر مورد شکایت قرار می‌گیرند. در این فرآیند، شیشه حامل یک پلت فرم پایدار برای ساخت نمایشگر بر روی یک لایه بسیار نازک از پلاستیک متصل به شیشه فراهم می کند. این پلاستیک به خودی خود به اندازه کافی پایدار نیست تا بتواند فرآیند تولید در دمای بالا را که برای ساخت این پانل ها لازم است تحمل کند. شیشه حامل همچنین دارای خواص نوری ویژه ای است که اجازه می دهد تا پانل انعطاف پذیر از حامل با استفاده از لیزر در تکمیل فرآیند ساخت پانل جدا شود. به این دلایل، Corning یک بستر شیشه ای با کیفیت نمایشگر را ارائه می دهد که برای استفاده به عنوان حامل برای ساخت نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر بهینه شده است. شیشه حامل را می توان بخشی از پشته شیشه نیز در نظر گرفت، حتی اگر پس از تکمیل پانل برداشته شود.

نمایندگی-مشهد-ال-جی-lg صفحه تلویزیونی بدون گرد و غبار

از آنجایی که تولیدکنندگان نمایشگر همچنان مرزهای ممکن را در پیش می‌گیرند، کورنینگ همچنان از دانش بی‌نظیر خود در زمینه فیزیک نوری و علم مواد برای ساخت نمایشگرهای بزرگ‌تر، با وضوح بالاتر، نازک‌تر و حتی انعطاف‌پذیر استفاده می‌کند. و با فناوری‌های نوظهور نمایشگر مانند کوانتوم دات، میکرو ال‌ای‌دی و مینی ال‌ای‌دی، ما از پلتفرم تولید فیوژن اختصاصی و شبکه تامین قابل اعتماد خود برای ارائه زیرلایه‌های شیشه‌ای با کیفیت استثنایی، از صفحه جلو تا صفحه پشتی، تا پخش‌کننده نور پس‌زمینه و فراتر از آن استفاده می‌کنیم. از شیشه ای که هر روز استفاده می کنید و لمس می کنید، تا شیشه زیر سطحی که ممکن است هرگز نبینید یا به آن فکر نکنید، همه چیز با تخصص عمیق کورنینگ و نوآوری مداوم در علم مواد شروع می شود.

چگونه می توان صفحه تلویزیون را به گفته متخصصان تلویزیون تمیز کرد ؟

نحوه تمیز کردن تلویزیون های تخت پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و OLED

برای تماشای هر ثانیه نمایش مورد علاقه خود، به صفحه تلویزیونی بدون گرد و غبار، خاک و اثر انگشت نیاز دارید. اما استفاده از روش تمیز کردن اشتباه می تواند هر گونه ضمانتی را که ممکن است هنوز معتبر باشد را نفی کند. به همین دلیل است که سعی کردیم در این مقاله بهترین روش ها را برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و نمایش تصویری که تماشای آن فوق‌العاده است، و پاک کردن تمام لوازم جانبی همراه با آن را در اختیارتان بزاریم.

نحوه تمیز کردن تلویزیون های تخت پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و OLED
نمایشگرهای ظریف‌تر LCD، پلاسما یا نمایشگر عقب نمی‌توانند تمیز کردن مرطوب سنتی را تحمل کنند.
آنچه شما نیاز دارید: پارچه میکروفیبر یا گردگیر الکترواستاتیک، دستمال از قبل مرطوب شده

میکروفایبر نرم و خشک یا گردگیر الکترواستاتیک

نحوه تمیز کردن: تلویزیون را با یک پارچه میکروفایبر نرم و خشک یا گردگیر الکترواستاتیک مانند GH Seal star، Swiffer گردگیری کنید. لکه های سرسخت را با یک دستمال مرطوب از قبل مرطوب شده که برای وسایل الکترونیکی طراحی شده است، تمیز کنید. با پارچه میکروفیبر یا گردگیر خود، روی دکمه‌ها و پشت تلویزیون بروید تا گرد و غبار را در دریچه‌ها جمع کنید.

نکته: صفحه های پلاسما، در حالی که از شیشه ساخته شده اند، دارای پوشش های ضد تابش هستند که ممکن است توسط محصولات تمیز کننده سنتی آسیب ببینند. بهتر است از همان روش های خشکی که برای تمیز کردن تلویزیون های ال ای دی ال سی دی و OLED استفاده می کنید پیروی کنید.

تمیز کردن تلویزیون های ال ای دی ال سی دی

هیچ چیز بدتر از تلاش برای تماشای یک نمایش یا فیلم نیست زیرا صفحه نمایش لک شده یا پوشیده از گرد و غبار است. اگر تلویزیون خود را گه گاه تمیز نکنید، گرد و غبار و لکه های اثر انگشت ممکن است ایجاد شود. تلویزیون خود را به صورت دوره‌ای تمیز کنید تا کاملاً نو به نظر برسد و بتوانید تصویر را به وضوح ببینید.

مهم : هرگز از هر نوع پاک کننده پنجره، صابون، پودر شستشو، موم یا هر پاک کننده ای که دارای حلال هایی مانند الکل، بنزن، آمونیاک یا استون است استفاده نکنید. هرگز از پدهای ساینده یا دستمال کاغذی استفاده نکنید. اگر این کار را انجام دهید، می توانید صفحه را خراش دهید یا پوشش ضد تابش را از روی صفحه جدا کنید و باعث آسیب دائمی شوید. هرگز آب را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید. اطمینان حاصل کنید که تلویزیون را تا حد امکان به آرامی پاک کنید. صفحه های تلویزیون شکننده هستند و در صورت فشار دادن بیش از حد ممکن است آسیب ببینند.

چگونه تلویزیون ال جی خود را تمیز کنیم؟

مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید-lg

قبل از اینکه تلویزیون را از برق بکشید، تلویزیون را خاموش کنید و اجازه دهید چند دقیقه خنک شود.
برای تمیز کردن قاب و صفحه نمایش، آن را به آرامی با یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر پاک کنید. مطمئن شوید که قاب و صفحه تلویزیون را تا حد امکان به آرامی پاک کنید. صفحه های تلویزیون شکننده هستند و در صورت فشار دادن بیش از حد ممکن است آسیب ببینند.

اگر نتیجه را مشاهده نکردید، آب مقطر را روی پارچه تمیزکننده میکروفیبر خود اسپری کنید و به آرامی قاب و صفحه نمایش را پاک کنید.
قبل از اینکه تلویزیون را دوباره وصل کنید بگذارید تلویزیون کاملا خشک شود.

نحوه تمیز کردن بلندگوهای تلویزیون

نحوه تمیز کردن بلندگوهای تلویزیون-lg

اگر صدایی که از بلندگوها می آید خفه شد، ممکن است زمان تمیز کردن آنها فرا رسیده باشد. نکات زیر را دنبال کنید تا صدای بلندگوی خود را شفاف نگه دارید. آنچه شما نیاز دارید: غلتک پرز Scotch-Brite، جاروبرقی

یک پارچه میکروفیبر مرطوب و بدون پرز بردارید یا تمیز کنید-lg

نحوه تمیز کردن: اگر روکش‌های پارچه‌ای روی بلندگوهای شما قابل جدا شدن هستند (دفترچه راهنما را بررسی کنید)، آن‌ها را بردارید و دو طرف آن را با جاروبرقی تمیز کنید تا گرد و غبار، پرز و موهای حیوانات خانگی که اغلب به آنجا می‌چسبند را پاک کنید. اگر نمی توان روکش ها را جدا کرد، کار را از جلو با جاروبرقی بچرخانید یا از غلتک پرز Scotch-Brite استفاده کنید. نکته : حتی یک جفت جوراب شلواری قدیمی کهنه شده می تواند برای رفع وتمیز کردن کار مفید باشد. برای پوشش‌های بلندگوی سفت و شبیه صفحه، آن‌ها را در جای خود با استفاده از یک پارچه میکروفیبر مرطوب و بدون پرز بردارید یا تمیز کنید و بگذارید خشک شوند.

چگونه ریموت کنترل خود را تمیز کنیم؟

دستمال مرطوب ضد عفونی کننده-lg

در حالی که تمیز بودن کنترل از راه دور بر تجربه تماشای سینمایی شما تأثیر نمی گذارد، باید آن را تمیز نگه دارید تا به کار با تلویزیون خود ادامه دهد. و تمیز کردن آن اغلب انتشار میکروب ها را به حداقل می رساند زیرا احتمالاً یکی از مواردی است که اغلب در خانه شما لمس می شود. این چیزی است که ما پیشنهاد می کنیم. • آنچه شما نیاز دارید: دستمال مرطوب ضد عفونی کننده
نحوه تمیز کردن: ابتدا باتری ها را بیرون بیاورید و درب محفظه باتری را باز کنید. به آرامی کنترل از راه دور، سمت دکمه را به سمت پایین، روی میز بزنید تا خرده‌های شل یا زباله‌های گیر کرده در شکاف‌ها از جای خود خارج شوند. یک دستمال مرطوب ضد عفونی کننده از قبل مرطوب شده بردارید (فقط به تمام انگشتان میکروبی که ریموت شما دیده است فکر کنید)، آن را خوب بچرخانید تا چکه نکند و از آن برای تمیز کردن دو طرف کنترل از راه دور استفاده کنید. به دکمه ها و فضاهای باریک اطراف آنها توجه ویژه ای داشته باشید. اجازه دهید کنترل از راه دور در هوا خشک شود، سپس باتری ها را تعویض کنید. نکته : برای وارد شدن به شکاف‌های کوچک، از یک خلال دندان یا ناخن خود با دستمال مرطوب استفاده کنید تا هرگونه گودی گیر کرده را پاک کنید.

تعمیرات-ال-جی-مشهد-lg

1 نظر:

  1. آیا شرکت اگنش هم نمایندگی رسمی تمام وسایل ال جی هست؟

    1. سلام وقت بخیر،خیر شرکت اگنش فقط در زمینه لوازم صوتی و تصویری برند ال جی فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://www.agnesh.com/ میتوانید مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *